Protokół z zebrania Najstarszej grupy

  Protokół z zebrania z dnia 20 lutego 2020 r. Na zebraniu dnia 20 lutego 2020 r. zostały ustalone następujące rzeczy: Wybrane zostały zdjęcia pamiątkowe (tablo plus zdj.dodatkowe) na zakończenie roku przedszkolnego 2019/2020r., którymi zajmuje się p. Wilczyńska (koszt ok. 50 zł.). Dzień kobiet odbędzie się 6 marca (piątek) występ artystyczny najstarszej grupy dla całego przedszkola. Strój obowiązujący wszystkie dzieci- elegancki. Dzień Mamy odbędzie się w naszej grupie 22 maja…

Wizyta cyrkowców

20 lutego  2020r. gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk . Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, akrobacje, iluzję oraz tresurę zwierząt. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Szczególnie dużo emocji wzbudziły pieski-pudle, które dzieci mogły dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagrodziły artystów gromkimi brawami!  

Duża paka dla zwierzaka

Bardzo serdecznie prosimy wszystkich rodziców o włączenie się w akcje „Duża paka dla zwierzaka”, która trwać będzie od 17 lutego do 6 marca. Zbieramy najpotrzebniejsze rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Przyborówku.           Każdy mały uczestnik o dużym sercu otrzyma słodką niespodziankę. 

Dzień tolerancji i przyjaźni u starszaków

Dzień tolerancji i przyjaźni, czyli walentynki u starszaków Troszeczkę inaczej walentynki obchodziły dzieci z najstarszej grupy. Oczywiście poznały historię święta ale przede wszystkim dowiedziały się co to jest tolerancja i przyjaźń. W tym wyjątkowym dniu z naszej sali zrobiło się bardzo czerwono 🙂  Dzieci miały okazję zrobić przyjemność, czyli piękną laurkę dla koleżanki lub kolegi, którego bardzo lubią. Były zabawy z balonami, słodkości i wiele radości.   

Balik 2020

13 lutego w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Dzieci miały okazję pobawić się przy najnowszych muzycznych hitach oraz wziąć udział w wielu zabawach i konkursach. W czasie muzycznej przerwy przedszkolaki mogły posilić się zdrowymi owocami, by znów wrócić na przedszkolny parkiet.  Jak co roku stroje przedszkolaków zadziwiły wszystkich…zresztą zobaczcie sami….  

Eksperymenty u starszaków

Dzieci z najstarszej grupy przez cały tydzień kształtowały umiejętności wyciągania wniosków z obserwacji zjawisk fizycznych. Bawiły się w chowanego z wodą poprzez różnego typu eksperymenty i doświadczenia z wodą. Poznawały różne stany skupienia wody.  Wykonywały doświadczenia w zespołach zadaniowych wg podanej instrukcji. Uczyły się formułować odpowiedzi i wyciągać wnioski po przeprowadzonych badaniach.  Rozwijały ciekawość poznawczą oraz odkrywały tajemnice przyrody poprzez eksperymentowania.  Starszacy miały możliwość również wykonania sztucznego śniegu… może poprzez…